13 Tem 2011

Koşmayan Kızıma tulum

Yakında açıklayacağım çeşitli sebepler dolayısı ile bir süredir kapalıydık:) Daha doğrusu ne yorumları cevaplayabildim, ne de blogumu tazeleyebildim. Sadece uzaktan bakıyordum..  Havaların aniden aşırı ısınmasıyla bende de bir aygınlık bir baygınlık var ki.. Sormayın gitsin. kafamı oradan alıp öbür tarafa koymak istiyorum ama çocuk olunca tabi ki  ne mümkün! 
Yürümeyi "henüz" ve "hala" öğrenemediği için kızımla bu günlerde ayrıca bir sorun yaşıyoruz..  Zannederim ki büyük bir güven sorunu yaşıyor. Elini tuttuğumda koşmaya başlayan çocuk, elini bıraktığım anda emeklemeye geçiyor. Bu arada 14ncü ayda emekleyen bebek görmemiştim. Geçen aya kadar yürüdü yürüyecek diye gözünün içine bakıyorduk. Hevesli ve çok hareketliydi. Geçenlerde düştü ve bu korku hasıl oldu başımıza..
Nasıl yeneceğimi bilemiyorum ve malesef sıkıntı yaşıyorum. Çok şiddetli ya da sert düşmemesine rağmen gecele ve gündüz koynumda uyumak istedi. kızdığı zaman vurmaya ,elindekini atmaya başladı. Hatta yatapına uyusun diye bıraktığımda (ki normalde yatağınabırakırdım uyurdu) kafasını duvara vurmaya başladı.  Ne yapacağımı şimdilik bilemiyorum. İnternetten doktorlara sorulan benzer şikayetleri okuduğumda  yürüme dışındaki huysuzluklaırn normal ve dönemsel olduğunu gördüm ama için yine de rahat değil.
Ay çocuk üstümden inmiyor!!  Bensiz oturmuyor , yürümüyor...durmuyor hiç..
Babayla arası çok çok iyi.. çok güzel anlaşıp oynuyorlar, gülüyorlar beraber.. Karşılıklı şakalaşıyorlar....
Cilveli böcek!!

Neyse.. Bu kadar dert yandım yeter..
Kızım koştura  koştura dedesiyle bakkala giderken diye tulum dikmeye karar vermiştim. Evde hiç giyilmemiş tulumların içine girememesi de tabi bu durumda etkili oldu..
Bende olmayan bir tulumdan kalıp çıkarıp diktim.  Sırt kısmını astarlı yaptım. kendi kendime de aferim dedim bu sefer. Yalnız kalıp olarak aldığım tulumun paçalarında lastik vardı ama ben lastikli yapmak istemedim. Kalıp çıkarırken de bu yüzden biraz "basenli" yapmışım.. Diktikten sonra daha çok farkettim.. neyse.. yakında bu da olmayacak zaten.. Diğerini daha geniş dikerim...Hiç yorum yok: