9 Mar 2012

İki Bebekle Yeni Hayat

Evde bebek sayısı artınca haliyle benim pilim de çabuk tükenir oldu...Artık pc başında rahat rahat oturmak için pek mecalim kalmıyor..Gerçi işlere henüz ara vermiş değilim ama gecenin geç saatlerinde sakinleşen evde, benim de ilk yaptığım iş hemen uyumak oluyor..
Küçüğümle bir ayı doldurduk bile.. Bugün aşısı vardı, Güneş'i götürmedim.Hastane ve doktor görmeyi sevmiyor
, muayene olması ise tam bir facia benim için..Bir de Gökçe'nin ağlamasına dayanamıyor çok üzülüyor ağladığında..Aşıda Gökçe ağlar ve ben Güneş'i teselli  edemem, dahası zaptedemem diye korktum işin aslı..
Güzel ve şenlikli geçen bir ev olduk yani anlayacağınız..
Binlerce kez şükürler olsun diyorum..Aman nazarlardan korusun....
Gelelim biriktirdiklerime..


 
Bebek  şekerlerimi paylaşmamıştım sizlerle değil mi?

Ne yapsam diye kurcaladım durdum ama malesef her yerde hemen hemen aynı şeyleri gördüm..
Yaratıcılığımın da dibine vurduğum için o dönemde hazır alalım malzemeleri bir birleştirelim bari dedik..
Annem İzmir'in altını üstüne getirmiş benim için bütün çerçeveleri toplamış.. Bir de ben son dakika minik ahşap yapışkanlar var demiştim.. O da çok daha güzelini bulmuş..Yorulmadan iki çeşit bebek şekeri oluverdi bile.. Önce tüllere koyalım badem şekerlerini diye düşünmüştük.. Çerçevelerin arkasına silikonla yapıştırırız diyordum. Nasılsa magnet.. Şekerler genelde üzeirnde kalır ve yenmez.. Ama bu haliyle magneti kullanabilmek için sökecekler nasılsa siyordum.. Sonra internette gezerken raketler aklıma geldi.. Şekeri koyduğumuz bu telli tüllere raket deniyor(muş)  (çok teknik bi açıklama oldu :))  )

Raketlerin içini doldururken yaşadığım eziyeti anlatamam..
Hem sayı olarak yetecek mi bilemiyorum, hem de elimdeki şekerlerin birini rakete birini ağzıma atıyorum... yememem lazım biliyorum ama badem şekerini bir çok severim ki sormayın:))
Annemle oturduk karşılıklı bir yaptık üç yedik yani:))
Şeker paketleme işi çoook zor çoookkk..
Bu arada gelen gidenden sonra kalan badem şekerlerini şekerliğe koydum ama gelip gidip ben yediğim için sadece anılarda kaldı bu dolu şekerlik..

Keçeden de yapılabilirdi bu çerçeveler ama böylesi daha kolay oldu..
Bu arada çerçevelerin içine el ile yazmak istemiştim doğum günü ve ismi..Ama benim yazım çok estetik olmadığından, kocamla annem de bu işe pek yanaşmadıklarından, pc başında isim etiketi hazırlamak ve zımbalamak da tabi ki bana  düştü...

Gökçe'nin karnı acıktı, Güneş'in de altı değişecek..
Görevlerim beni bekler..
Sizlere sevgiler.....

2 yorum:

Kevser ÜLKER KÖROĞLU dedi ki...

çok güzel olmuşlar ellerinize sağlık bilirim iki bebekle hayatın ne kadar yorucu ve ne kadar neşeli olduğu bıcırıklara sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum ve ayrıca onlarla birlikte hala böyle güzel şeyler yaptığınız için sizi tebrik ediyorum.

Öblem dedi ki...

teşekkürler.. Umarım daha güzelleriyle gelicem yakında...