23 May 2012

Emzirme ve Aksesuarları

Zaman hızla akıp giderken, Güneş ve Gökçe büyürken aklım da büyüyor sanırım.Artık daha bakımlı olmam gerektiğine karar verdim.Eskiden çekip çıktığım kotumun üztüne artık süslü, daha derli toplu bir şey giymeli, gözüme en azından bir rimel sürmeliyim dediğim döneme girdim sanırım. Çünkü iki çocuk annesi "teyze" olmaktan hoşlanmıyorum. Arkadaşların çocukları teyze dediğinde "abla" diye düzeltirim hep..  Artık daha da takılıyorum..Eyvah, 30 yaş bunalımı mı dersiniz yoksa bu? :)

Emzirmeye devam etmeye çalıştığım bu günlerde , güzel görünmek de lazım gelince emzirme sütyenlerinin çirkinliği daha da gözüme battı..
Malesef penye olması lazım geliyor ve çeşit konusu da baya kısıtlı... açık renk giyince çok kötü duruyor. Desenli t shirtler seçmeye çalışıyorum ama bu sefer de benim içim  bir hoş luyor. Desenli kıyafetlerden pek hoşlanmam..kalabalık gelir bana..

Yaptığım araştırmalara göre en güzel şurada anlatılmış olay :

Emzirme sutyeni modelleri


Emzirme sütyenleriyle ilgili aradığınız herşey bu yazımızda: Emzirme sütyeni modelleri, nereden alınır ve alırken nelere dikkat etmeli?

Sütyen alışverişinde en önemli olan satın aldığız sütyenin doğru ölçülerde olmasıdır. Çünkü yanlış ölçülerde alınan sutyenler göğüslere oldukça fazla zarar verebiliyor. Hamillik döneminde göğüsler hamileliğin ilk aylarından başlayarak değişiklik gösterdiklerine göre, gerekli desteği sağlayan sutyenlerin kullanımına ilk aylardan başlayarak özen göstermekte fayda var.Ölçüler değişebilir
Hamilelik döneminde göğüslerin ölçüleri birkaç kez değişebilir. Bu nedenle ölçünün belirli aralıklarla kontrol edilerek doğru olduğundan emin olunması gerekir. Uzmanlar meydana gelen bu ölçü değişimlerinden dolayı emzirme sutyenlerinin, doğumdan en az 4 hafta önce alınmasını tavsiye ederler. Emzirmeden önce ve sonra göğüs ölçüleri farklı olacağından bu farkı örtebilmek için, emzirme sutyenleri destek sutyenlerine göre daha büyüktür. Emzirme esnasında sutyenle de uğraşmamak açısından tasarlanan emzirme sutyenleri üstten ve alttan, kopçaları tek elle açılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Doğru ölçüyü nasıl bulurum?

Doğru sutyen almak için 2 ölçüyü iyi bilmeniz gerekiyor; göğüs altı ve göğüs çevresi…
Göğüs altı: Göğüs altı çevresinin ölçüsünü, mezura ne sıkı, ne gevşek olacak şekildeyken tutarak alın. Ölçüyü en yakın sutyen ölçüsüne yuvarlayın. Örneğin 76 cm. için 75 cm. ölçüsünü veya 88 cm. için 90 cm. ölçüsünü kullanın.
Göğüs çevresi: Göğüs çevresini en geniş olduğu yerden ölçün. Göğüs altı ile arasındaki farkı bulun. Aşağıdaki değerlere bakarak doğru sutyen ölçünüzü bulun.
14/16 cm: B cup
16/18 cm: C cup
18/20 cm: D cup
20/22 cm: DD cup
22/24 cm: E cup
Emzirme sütyeni nereden alınır?Elija Lingerie

Elija’da seçenek çok. Pamuk ağırlıklı malzemeden üretilen, kolay açılan kopçalar ile bebeğinize rahatlıkla süt vermenize yardımcı olan destekleyici emzirme sutyenlerinin yanı sıra; dantel ve saten, içi pamuklu kumaşla kaplı, yumuşak dokulu toparlayıcı ve göğüs küçültücü emzirme sutyenleri de bulabilirsiniz. Ayrıca önden açılan ve doğal materyallerden üretilmiş sutyenler ve tamamen doğal pamuk ve lycra kumaştan yapılmış toparlayıcı özelliği olan balenli sutyenler de bulunabiliyor. Sutyenlerin yanı sıra emzirme atletleri de yer alıyor.E-bebek, Joker ve bazı iç giyim mağazalarından bulabileceğiniz Elija çamaşırlarının satış noktalarını ve diğer modellerini görmek için http://www.elijalingerie.com/ adresini tıklayabilirsiniz.Ebru Maternity

Dantelli ve koton modeller bulmak mümkün… Örneğin dantel modelli emzirme sutyeni hamilelikte göğüs kısmını toparlayarak sarkmalara engel oluyor. Doğum sonrasında bebeğinizi emzirirken minik kopçasını açarak rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bu sutyen hem çok şık hem de çok kullanışlı. Koton model ise emzirme döneminde kaşınma ve iritasyonu önleyici koton yapıya sahiptir. Göğüs kısmında yer alan minik kopçayı açıp bebeğinizi rahatlıkla emzirebilirsiniz. Ebru Maternity’de de sutyenlerin yanı sıra emzirme atletleri bulmak mümkün.Ebru Maternity ürünleri hem kendi mağazalarından, hem de bazı hamile butiklerinden edinebilirsiniz. Adresler için http://www.ebrumaternity.com/ ‘ a göz atabilirsiniz.Chez Elle
Sadece modal, viskon ve organik koton gibi doğa dostu malzemelerle üretilen organik hamile markası Chez Elle’in emzirme sutyenlerinde de bolca çeşit bulmak mümkün. Tıbbi, hamilelik dönemi ve annelik dönemi için özel dikilmiş, göğüs büyüklüğüne uyum sağlayarak esneyen, bedeni aşırı sıkmayan, arkadan 3 dereceli büyütülebilen ürünlerin askı kısmı geniş tutularak rahat taşıyıcılık kazandırılmış, her tip bedene uyabilecek farklı modellerde sutyenler yer alıyor. Kullanılan doğal kumaşlar göğüs ucu mantar ve benzeri oluşumları büyük ölçüde engelliyor.Organik marka Chez Elle’in satış noktalarını öğrenmek için http://www.chez-elle.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.Bebefox

Hamile iç giyim ve bebek ürünleri markası Bebefox’ta da emzirme sutyenlerinin yanı sıra, emzirme body’leri ve atletlerini de farklı model ve renklerde bulabilmek mümkün. Rahat ve kolay açılan klipsleri sayesinde çamaşırınızı çıkarmadan bebeğinizi emzirmenizi sağlayan sutyenler rahatınız ve sağlığınız için yüzde 100 pamuklu ve esnek bir yapıya sahip penyeden üretilmiş.Bebefox ürünlerini Nişantaşı’ndaki mağazalarında ve Joker, E-bebek gibi mağazalarda bulabilirsiniz. Diğer satış noktaları için http://www.bebefox.com/ adresini tıklayın.
Şimdi gelelim asıl konuya..

Balenli bir emzirme sütyeni almaya kalkınca en az 40 tl veriyorsunuz..Üstelik benim gübü küçük bir yerde yaşıyorsanız bir de kargo var..
Üstelik internetten almak istediğim halde alamıyorum çünkü beden konusunda chez-elle/ chezmama markasında sıkıntı var. Tüm satış sitelerini inceledim, bedenim yok..85 c/ d olmalı..

Sonunda bir gece yarısı fikrim geldi ve ertesi gün gerekli malzemelerle işe koyuldum: balenli emzirme sütyenim şimdiden hayırlı olsun  : )

incelemelerim sonucu edindiğim fikre göre evdeki telsiz ve de süngerli sütyenimin ücgenlerini  kestim. Sonra da penye emzirme sütyeninin iç kısmına diktim. Olmazsa sökmesi kolay olsun diye dikiş aralığını geniş tuttum..

Gayet başarılı bir çalışma.. Kullandım memnun  kaldım.. Şiddetle tavsiye ediyorum.
6 yorum:

Gülsüm GÜVEN TUNCER dedi ki...

Helal olsun. Mükemmel bir buluş bu. Süpersin. Güle güle kullan.

D`P dedi ki...

Anneler için süper bir paylaşım olmuş, güle güle kullanın :)

Mayıstan beri yokmuşsunuz yeni farkettim de nerelerdesiniz? Ben gene de takibe alıyorum sizi, Bana da beklerim :)

Adsız dedi ki...

If yοu are going for fіnest contents like myѕеlf, just viѕіt
this site eѵeryday fοr the reasοn that it offeгs feature contents, thаnks

Fеel free tο visit my page: SEOPressor V5

Adsız dedi ki...

I'm gone to convey my little brother, that he should also visit this blog on regular basis to obtain updated from latest news update.

Here is my weblog - SEO

Adsız dedi ki...

Waaaouw super bir kaç ay sonra yapmaliyim ayni işlemi tebrikler elinize saglik

Öblem dedi ki...

Hayırlı olsun şimdiden :)