1 Oca 2014

Çocuk Odası Koltuğu


Yeni yılın ilk postu bu olacakmış..Kısmet..
Herkese mutlu yıllar diliyorum önce..


Evde değişiklik yapmayı severim ben.. Eşyaları değil ama yerlerini...Tebdil-i mekanda ferahlık varmış madem..Deneyelim görelim yine dedik..
Büyükçe çocuk odasını, küçük pc ve diğer lüzumsuz eşyaların konduğu odayla yer değiştirdik..Öyle verimsiz kullanıyormuşuz ki odayı, içinden çıkanlar diğer odada işlevsel oldular..
Neyse.. Konuma gelecek olursam, kızların odasında kaloriferin yanında ufak bir boşluk kaldı.. Tam da çocukların yatak üstü dışında oturacakları yer yok derken..

Evde annemin tekneden kalan uzunca sügerler vardı.. Ve de kesilmeyi bekleyen bolca havlu , parça kumaş:)
Anladım ki benim geri dönüşüm çalışmalarım gerçekten geri dönüşüm olacak. yeni bir kumaş kullansam çatlarım.. İşlevi yerine gelmez sanki..


Araya bolca  yorum ekledikten sonra geliyorum reismlere.. Detaylarla ilgili aklınıza gelenleri mesajla maille sorabilirsiniz. Çok  eğlenceli oldu bu çalışma..

Yaklaşık 1 metre desenli kumaş ve bir plaj havlusu lazım oldu.. bir de silikon tabancası ve dikiş makinesi.   Dikmeden olmaz..

Sünger gri sert sünger ve geldiğinde üzerinde elyaf bir kaplaması vardı kendinden. Ben birşey değiştirmedim. Elyafı olmasaydım koyar mıydım? sanmam.. Elyaflı olsa da olmasa da benim kızlar üzerinde zıplayacak nasılsa..

Bu arada sünderin kenarları da kendinden eğimli kesikti.eski hali tekne minderiydi hatırlatırım..
birbirine silikonla yapıştırdım süngerleri .

Desenli kumaşın eni dış tarafı, havlu da iç tarafı kaplamak için yetiyordu. ben de önce birbirine diktim önce. Tersinden tabi. Tulum gibi giydirdim.






Öylece bırakıp yanları kapatmayı düşündüysem de kullanırken kayar ve şekli bozulur diye iki süngerin tam birleşme yerine denk gelen havlu kısmını incecik bir sıra diktim.













 






sonra da tulum gibi giydirdiğimde silikonla sabitledim.. yan tarafları kapatmak için de silikon kullandım yine .. cırt bantım olsaydı da öyle yapsaydım daha mı kullanışlı olurdu bilemedim..

Yakında bir de armut koltuk kaplayacağım.Bekleyin bakalım:)


Sevgiler..


Not:Ben bu postu hazırladıktan sonra, yani az önceye denk gelen bir zaman diliminde sevgili küçük kızım , koltuğu telef etti.. üzeri çok leke oldu. yenisini dikmek, silmekten yıkamaktan çok daha kolay olacak diye ben de kılıfı söktüm.

cırt bant olsaydı keşke diye başlamıştım sökmeye ama sonradan  tam birleşme yerindeki  havluyu süngere yapıştırdığımı gördüm. cırtlı olsaymış da yine çıkmazmış kolayca bilginize...










 
İşte keyif bu be annem....

4 yorum:

nalan dedi ki...

eline sağlıx,

figen abla dedi ki...

çok akıllıca, çok hoş :)

Öblem dedi ki...

Teşekkür ederim

annesiningülü dedi ki...

peteğin yanında oyy sıcacık :D