8 May 2014

Acele gelen misafire sunumlar

merhaba.. derin bir sessizlik ardından buralardayım. hayata başka başka yerlerden çalışan insanları anlama hali.. bahar yorgunluğu ve bla bla bla..

o kadar rahat konuşuyorum ki etrafımda, yazdıklarımı okuduğumda garip geliyor bana..  blogda yazı yazmayı görev addetmiş buluyorum kendimi ve nedense konuştuğum gibi yazamadığımı farkettim.. ilginç..  mesaj verme kaygısı mı ki?  bilemedim şimdi..
yaptıklarını değil de yazdıklarını çok sevdiğim blogcular olduğunu düşününce bunu da bir yetenek olduğuna karar verdim.. gelişir belki.. belki de yapı..
neyse işte..
canın sıkılmasın blogum.. değiştireyim konuyu hemen..
bak ben yine neler yaptım..Çok sık misafirim gelmediği gibi çok sık da mamalar yapmıyorum ya, yemeyelim, göbekler kocaman olmasın diye.. misafir derken komşularımı kastetmiyorum çünkü bir kahve yetiyor çoğunlukla..
yine böyle dar bir zaman.. evde malzeme yok, akılda fikir yok. msiafir mi gelecek, okula mı gidecek.. hatırlayamadım bak şimdi.. neyse.. varolan milföy, ilginç geldiği için alınmış iki adet kırmızı havuç ve komşudan ödünç alınan patates ile yaptım bişi.. çakma kumpir mi desem, süslü börek midesem bilemediğim bu şey, gözlerin mideden önce doyması gereğini bir kez daha kanıtladı bana..

 milföyleri ortalama bir yuvarlak kesip silikon küçük kek kalıplarının arkasına  yapıştırdım, ters çevirim pişirdim.. yani milföyler üstte kaldı böyle kase olsun diye..

 sonra kırmızı havuç ve patatesi haşladım, biraz yağ ve kaşar ile blenderden geçirdim.geriye süslemesi kaldı..

daha güzel görünen şık bir tabak vardı ama fotosuz bitivermiş....
 Bu da pirinç salatası. dereotu, havuç, soğan, mısır eşliğinde..

pilav gibi pişirdiğim pirinçlerin içine malzemeleri koydum, zeytinyağı tuz ve diğer aklıma o an gelen baharatlarla karıştırdım.Başarılı, acil misafire çıkabilir...


sevgiler...

2 yorum:

MariaM dedi ki...

Hmmmmmmm ikisi de iyi fikirmiş.. denenebilecekler listesine alınmalı. elinize sağlık;)

Öblem dedi ki...

afiyet olsun.. :)