20 Kas 2014

Strafor alçıpan çerçeve

Bir zamanlar , çok uzun bir zaman önce, evimizde teknoloji  ve hatta çocuklar yokken puzzle yapardık...son şahaserimiz de. 3000 parçalık bu eser olmuştu ancak cimriliğim tuttuğu için ,çerçeveletemedim.. Tamamen cimrilikten geliyor başıma ne geliyorsa zaten.. Tembel adam değil, cimri adam yaratıcı olur bence.. Değiştirmeliyim bu başlığımı ben...
Neyse .. Yine bir acil çözüm zamanı aklıma geldi bu alçıpan yapılan straforlar.. Boyanabilir de zaten.. Bir de ahşap çerçevelerin ağırılığı sonucu esneme oluyor ..camı hiç saymıyorum bile...strforu aldım, boyadım, köşe kesebilmek için volca ziyandan sonra böyle de güzel bir kocaman çerçevem oldu... Bu arada cimrilik oldu mu? Hayır malesef.. Çünkü yapı markete girince sprey boya ,vernik, tutkal, fırça ve "evde olması lazım" bir sürü ihtiyaç çıkıyor.. 2mt straforu 1.5 tl ye, 5tl de boyaya verdim.. Mağazadan çıkabilmem içinse 5 katı daha "ihtiyaç giderici" malzemeler tuttu... Yine de. Ahşaptan ucuza geldi , bilginize .. Sevgiler..
 
 

   
Bu arada bazı köşeler çok güzel yapıştı sıcak silikonla , bazı köşeler ise tam köşe olamadığı için açıklık kaldı.. Biraz rötüş istiyor..biraz boya , biraz kurdele ile güzel sonuçlar alınacak....Hiç yorum yok: