25 Kas 2010

Yeni Kapıya Yeni Süs

     

Sevgili 10marifet.org ahalisinin kapı çelenklerine baktım baktım, Yeni eve yeni bir süs lazım dedim.Tabi taşınma telaşında materyal eksiğim çoktu.Gazete kağıdım bile yoktu ama neyseki komşum yetişti imdadıma. Bir sabah benim mutfağın ortasına çöktük, gazeteleri şekillendirdik,bantladık.Simitleri hazırladık,sıcak sıcak..
Ahaliden takip ederken güldüğüm hareket bizde de es geçilmedi va tabi ki simit kafalarımıza geçti.. Akşam üzeri benim kurtlarım kaynadı, işe giriştim. Önce simitleri renklendirmeliydim. Bantlı simit boya tutmayacağı için en pratik olanı seçtim ve tekrar bir kat gazete kağıdı sardım.görünmeyecek yerlerden bantladım,sonra da en sevdiğim boyayla çıktım karşısına..Tabi ki ayakkabı boyası.. Siyahla başladım işe.

Gazete boyandığında kağıt nemlendiği için kuruması biraz zaman aldı ama benim bebeğim sayesinde zaman nasıl geçti bilemedim:)  
                                Bu arada ben de çiçekleri yapmaya başladım. Kızın bebek şekerlerinden kalan parçalar içime yaradı.Bir de  mutfak bezleri tabi ki... Ortalık savaş alanına döndükçe benim de kafam çalışmaya başladı. İnsan yaptıkça açılıyor demek ki...
Feray'a da yapmak lazım ama karşılıklı iki kapıda aynısı olmaz ki.. Değişiklik şart...Biri siyahsa diğeri de kahverengi olur dedim ve sonra kahverengi çok romantik geldi gözüme.. Romantik sonbahar kapı süsü böylece ortaya çıkmaya başladı.. 

 Bu siyah simit çok büyük diyerek kocacım hevesimi kırar gibi oldu ama tabi ki benden kaçmadı, simit dediğin nedir, bir lokmada yenir dedim, yenisini yaptım :)
Yerleştirme aşamasında boyanan gazete kağıtları gözüme güzel görünmedi , kurdeleyle biraz hareket katmak istedim ama bence son halleri bile biraz eksik..Daha gösterişli albenili olsalar daha iyi olurdu.. Tabana biraz organze,tül, şifon mu istiyor dersiniz?

5 yorum:

Tiryaki dedi ki...

bence gayet başarılı ve asıl maharet bu şekilde elde olanlarla bişeyler yapabilmek.

tabanın tamamen kapatılması şart bence,o zaman eksiksiz olacak :)

embir dedi ki...

bloğun da kapı süsün de hayırlı olsun, aramıza hoş geldin...

odaatolye dedi ki...

ellerinize sağlık güle güle kullanın ve güle güle oturun ne güzel fikirlerinizi paylaşan komşunuz da var...

GÖNÜL dedi ki...

çok güzel bir çalışma ellerinize sağlık:)

Creative Mind dedi ki...

Really smart,looking cute