30 Kas 2010

Haftasonu İstanbulBu haftasonum epey hareketli geçti.. Hem kuzenimin oğlunun 1 yaş partisi vardı, hem de kayınvalidem İzmir'den İstanbul'a gelmişti. Hem alışveriş,hem ziyare, hem eğlence falan derken, cuma akşamından çıktık yola. Şiddetli yağmur ve trafik eşliğinde önce eşimin abisine, oradan da teyzem saydığım Ayfer teyzeye gittik..Saat 9,30da yatırmak için azimle uğraştığım çocuğumun düzeni bozuldu tabi ki.Hatta odasını da ayırmışken yanımda yatırmamdan da baya keyif aldı... Olsun, azimliyim, yılmadan hem ayrı oda hem de erken yatmayı öğreticem.. Cumartesi günü giyindik süslendik kızımla, partiye gittik.. Çok kalabalığa çıkmamasına rağmen huzursuzluk yapmadığı için çok sevindim.Hatta bence kan çekiyor, o yüzden sesi çıkmıyor.. 1 şeklindeki pasta çok güzeldi. bozulmadan önce çekmek isterdim ama fırsat olmadı..Ben de yakında kızıma diş buğdayı partisi yapmayı planlıyordum, parti olunca iyi oldu, neler oluyormuş gördüm.
MUTLU YILLAR ALİ OZAN..
Her günün böyle mutlu olsun, sevdiklerin hep yanında olsun...
Maşallah oğluşuma...Pastayı bir mıncıklayışı vardı ki... İnsanın içinden ısırmak geliyor ....Maşallah.... Sağlıklı, mutlu ,huzurlu nice yaşları olsun...


Pazar günü de eşimin tarafından 3 aile toplandık, Koşuyolundaki Adile Sultan Kasrına gittik.. Ben küçükken Ayfer teyzelerle gittiğimizi hatırlıyorum. 5 yıl süren tadilatı biten bina, yine öğretmen evi olarak kullanılıyor. 24 Kasım'da açılışı yapılmış.Hababam Sınıfı filmlerinin çekildiği mekanda henüz yemek salonu açılmamış ama İstanbul temalı olduğunu düşündüğüm bir sergi vardı. Resimlerin fotoğraflarını çekmek isterdim ama bir şekil hırsızlıkmış gibi geldiği için vazgeçtim. İstanbul'un göbeğinde böyle güzel ve büyük bir yeşillik alan bulunması çok büyük bir şans. Validebağ hastanesi ve Validebağ Mustafa Necati huzurevi var içinde. Emekli öğretmenler için bir huzur eviymiş. ... Etrafı orman..


Hastane tarafında gezerken Akciger Hastalıkları Servisi tabelasının doğrudan orman yolunu gösteriyor olması çok manidar geldi :) Temiz hava temiz ciğerler.. 
Biz orada akrabalardan ayrılıp alışverişe ve oradan da evimize dönmek üzere yola çıktık.. Eve dönerken benim de aklıma diş buğdayı için yapacaklarım düştü.. bebekle yapılacak kolay ama zengin bir menü oluşturmalıyım...

Hiç yorum yok: